czwartek, 16 czerwca 2011

o młodym tatusiu

Mojemu bardzo dobremu kumplowi urodziła się córeczka Klara. Wczoraj wieczorem. Młody tatuś jest teraz najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. I wcale mu się nie dziwię. To piękne chwile, te które właśnie teraz przeżywa. Bardzo mu gratuluję! Szkoda, że mój 18-letni maluszek już tatusia nie słucha, już się nie przytuli, ma swój świat, swoje problemy, no cóż... Ależ to przeleciało! Aby poczuć się jak młody tatuś mogę sobie teraz już tylko pooglądać zdjęcia, albo stare filmy nakręcone jeszcze na kamerze JVC, która pracowała na dużych kasetach VHS. Zabytek. Była to kamera nadesłana przez moją siostrę z USA, za pośrednictwem pewnego człowieka, któremu moja siostra zaufała, a ja po jej odbiór z moim kolegą (który po przyjacielsku dla towarzystwa) musieliśmy przebijać się przez pół Polski do Kielc. Takie to były czasy. Kurierzy jeszcze nie funkcjonowali jak teraz. Pamiętam, że z tą kamerą gdziekolwiek bym się nie pojawił, to prawie wszyscy traktowali mnie jak reportera z TV. Nakręciłem na niej wiele skarbów. Między innymi koleżankę Asię, która przedwcześnie zmarła przed dwoma laty (tak, tak, to już dwa lata), ale przede wszystkim mojego synusia. Pięknego mojego ryjcia! Zawsze dla rodziców ich dzieci są najpiękniejsze. Zawsze lepsze, mądrzejsze, inteligentniejsze, śmieszniejsze i zabawniejsze od innych. I mój syncio też taki jest. Żaden łobuziak go nie przebije. Tak samo jak Wasze dzieci, które są dla Was także najlepsze. I ja to rozumiem. Nie może być inaczej.
Szkoda tylko, że ten czas tak szybko płynie. Oddałbym wiele płyt, wiele muzyki, by móc z moim małym Guziaczkem wyjść jak dawniej na rowerek, pokopać z nim gamoniowato piłkę lub popilnować wiaderka i łopatki w piaskownicy. Dlatego zazdroszczę młodym tatusiom, że są właśnie teraz młodymi tatusiami, a ja już tylko starym grzybkiem.
Drogi Sebcio, kielicha wznoszę i o szczęście dla Was proszę!
Życzę wielu pięknych chwil!

Andrzej Masłowski

RADIO AFERA 98,6 FM (Poznań) - także w internecie !!!
"NAWIEDZONE STUDIO",
w każdą niedzielę o godz. 22.00 

nawiedzonestudio.boo.pl

1 komentarz:

  1. W pełni się z Tobą Andrew zgadzam. A co do Seby... Sebcia raz jeszcze gratuluję Ci Twojego małego, wielkiego szczęścia jakim jest dla Was Klara i mam nadzieję do szybkiego zobaczenia w "pełnym" gronie:)

    OdpowiedzUsuń