czwartek, 29 grudnia 2016

ostatnie pomysły

Od nowego roku radiowa "Dwójka" reanimuje audycję "Wieczór Płytowy". I tak, jak za dawnych czasów, będą przedstawiane płyty w całości. Z podziałem na strony A i B. Czyli, zupełnie jak na winylu. To troszkę odbiega od dawnej kompaktowej konwencji, ale czasy też inne.
Program ma być nadawany w każdą niedzielę od godziny 22-giej do północy. A więc, będzie się pokrywać z pierwszą częścią "Nawiedzonego Studia". Ciekawostką wydaje się także powrót redaktora Tomasza Szachowskiego - pierwszego gospodarza, który tę rolę pełnił przed laty przemiennie z nieodżałowanym Tomkiem Beksińskim. Ciekawe, czy audycja w dzisiejszych czasach zyska popularność? Widać badania rynkowe to potwierdziły, skoro postanowiono temat przywołać. W dzisiejszym łatwym dostępie do muzyki redakcja będzie musiała mocno poszukać na tyle atrakcyjnych tytułów, by jednak zaprezentować w eterze nie tak oczywiste albumy. Mnie się pomysł nawet w miarę podoba, choć osobiście słuchać nie zamierzam. Dla poczucia dawnego klimatu mimo wszystko polecam, choćby młodszemu pokoleniu, któremu z oczywistych względów załapać się nie udało. Nawet kosztem utraty własnej słuchalności.
Do "Nawiedzonego Studia" zapraszam w niedzielę 1 stycznia o stałej porze. Program w zasadzie już spięty klamrą. Jeszcze tylko kosmetyka i ewentualne ostatnie do głowy wpadające pomysły.

Andrzej Masłowski

RADIO AFERA 98,6 FM (Poznań) - 
www.afera.com.pl

"NAWIEDZONE STUDIO",
w każdą niedzielę od godz. 22.00 do 2.00


"... dla tych, którzy wiedzą, co w muzyce najpiękniejsze"