sobota, 13 maja 2017

endorfiny

W niedzielę poprowadzę bluesowe zastępstwo, przez co rozpocznę radiowe urzędowanie już o 21.00. Zapraszam gorąco na 98,6 FM Poznań.
Fakt odwołanego koncertu Kansas ogromnie zasmucający. Trochę dziwi fakt jego powodu. Komunikat stawia jasno, że latem wszyscy artyści Stanów Zjednoczonych nie wybiorą się do Europy. Kancelaria Donalda Trumpa uznała, iż do 21 czerwca (czyli do końca wiosny) jest na Starym Kontynencie dużo bezpieczniej. Skąd jednak te letnie obawy? Bo o ile sobie przypominam, ostatnie zamachy w Paryżu czy Berlinie miały miejsce odpowiednio: w listopadzie 2015 oraz grudniu 2016 roku.
Zagrożenie terroryzmem już nigdy nie zmaleje. Nie przesadzajmy zatem i nauczmy się z tym jakoś żyć. Każdy z nas podejmuje codzienne ryzyko, nawet przy wynoszeniu śmieci.
Nareszcie wiosna przypomina wiosnę. Od wczoraj piękniej, radośniej, endorfiny zadziałały. Niech już tak pozostanie.
Po przesłuchaniu wypożyczonej nowej płyty Alphaville postanowiłem zrezygnować z jej zakupu. Na Procol Harum oczekuję. Spodziewam się "Novum" w okolicach wtorku/środy, więc posłuchamy jej wspólnie za tydzień. Na jutro mam jednak pewną nowiutką niespodziankę, plus całą masę innej kapitalnej muzyki. Nie ma jednak co chwalić dnia przed zachodem słońca.
Dobrego weekendowania życzę.... i do jutra!


Andrzej Masłowski

RADIO AFERA 98,6 FM (Poznań) - 
www.afera.com.pl

"NAWIEDZONE STUDIO",
w każdą niedzielę od godz. 22.00 do 2.00


"... dla tych, którzy wiedzą, co w muzyce najpiękniejsze"