sobota, 29 października 2016

Britta

Przyszłoroczny Dzień Kobiet będzie wyjątkowo atrakcyjny. Do Warszawy zawita Sophie Ellis-Bextor. Bilety już są. Muszę się pospieszyć. Czy można dla naszych pań wymyślić lepszy prezent, jak dużo spokoju od siebie na ten dzień?
Przykro słyszeć, że w Gdańsku na Ten Years After puchy niemiłosierne. Ponoć ledwie jedna trzecia klubu. Szkoda, bo w Poznaniu do kompletu zabrakło bardzo niewiele. Artystycznie zaś mistrzostwo świata. Starzeją się odbiorcy dobrego grania, kiedyś by dali się za takie koncerty pokroić, dzisiaj jednak wybierają ciepłe bambosze i pilota od telewizora. C'est la vie...
Dzisiejszej nocy przestawiamy czas, a w niedzielę pogram w Aferze o godzinę dłużej. Pojawię się już o 21-szej w zastępstwie za bluesowego Krzysztofa Ranusa. W pierwszej godzinie szepnę słówko o koncercie Ten Years After, z kolei w późniejszych czterech w dużej mierze pogram gorące nowości. Głównie przywiezione z Berlina, choć nie tylko. Trochę Państwu opowiem o klimacie miasta, jak i o zaopatrzeniu płytowym w największym Saturnie przy Kudamie.
Zasłuchuję się solowym debiutem Britty Phillips "Luck Or Magic". Ta ponad pięćdziesięcioletnia artystka ma już za sobą przygodę w kilku amerykańskich zespołach, jednak jej nowa propozycja doprawdy wspaniała. Piotrek wyłowił ją spośród stogu kompaktów w Berlinie. Słuchaliśmy tej płyty w drodze powrotnej, a ta pięknie ogrzewała wnętrze naszego pędzącego auta. Dostałem od niego teraz do posłuchania na wypalonym muchomorku, na pocieszenie, dopóki nie dotrze prawdziwek. Większość piosenek skomponowała niezwykłej urody Britta, ale są też przeróbki, jak "Landslide" - Stevie Nicks, "Wrap Your Arms Around Me" - Agnethy Faltskog oraz "Drive" - The Cars. Świetne! Ale nie tylko one błyszczą, całej płyty słucha się bardzo bardzo. Dziewczyna ma niezwykły głos i umie nim władać. To model niewrzeszczącej damy, a więc polecam facetom o skłonnościach do pantoflarstwa. Inna sprawa, że u tej wytwornej blondynki chłopo-robotnicy raczej bez szans. Posłuchamy tego, gdy tylko dotrze kompakt.
Życzę Państwu miłego najbliższego czasu i do usłyszenia o 21-szej w niedzielę.


Andrzej Masłowski

RADIO AFERA 98,6 FM (Poznań) - 
www.afera.com.pl

"NAWIEDZONE STUDIO",
w każdą niedzielę od godz. 22.00 do 2.00


"... dla tych, którzy wiedzą, co w muzyce najpiękniejsze"