czwartek, 9 lipca 2015

zlało mnie dzisiaj

Kilka dni temu Pogodynek Zubilewicz upraszał się o deszcz. Rozumiem, że gleba potrzebuje, kwitnące owoce, roślinki...., no ale żeby mnie dzisiaj przed południem zlało do ostatniej suchej nitki, i to na samym środku Św. Marcina! Bez choćby najmniejszej szansy na jakikolwiek azyl. Skandal. Roboczy dzień rozpocząłem zatem od zainstalowania zimowego grzejnika i godzinnego suszenia portek, t-shirtu, butów, a nawet skarpetek. Słowem - wszystkiego. I to na podwójnym doładowaniu. Nie da się pracować w samych slipach - przynajmniej w moim "dziennym" fachu.
Teraz piękne słońce śmieje mi się prosto w twarz. Pofiglowało sobie.
Znajomy wrócił po dwóch tygodniach z Grecji. Nie zauważył niczego niepokojącego, no ale tam za pieniądze można kupić nie tylko piękne widoki czy jedzenie. Szkoda tylko, że nasza telewizja nie powie obywatelom, iż dzienny limit wypłaty 60 euro z bankomatów obowiązuje jedynie greckich obywateli, pozostałym hulaj dusza. Podobno ludzie fantastyczni, a u nas tylko pokazują agresorów rzucających się na prowokujących ich dziennikarzy.
Na muzyczne lato idealnie sprawdza się najnowszy remastering Tiny "Private Dancer". Ależ ta płyta gra! Właściwie to dwie płyty, bo przesz na dodatkowym dysku mnóstwo unikatowych skarbów. Nawet jeśli nie dla mnie, gdyż znam je od dawna. Taki urok zbieracza. Kto do tej pory nie kupił tej płyty, teraz ma idealną okazję. Niebawem opiszę to wydawnictwo.
Dzisiaj wieczorem wybieram się na drugie nagranie do Merkurego. W sobotę od godziny 12-tej będziecie mogli sobie Państwo posłuchać kolejnej koncertowej płyty na lato. Z kolei w niedzielę także mego oczka w głowie, czyli "Nawiedzonego Studia". Zapraszam już teraz.
W dobie współczesnej technologii można nawiedzonego posłuchać nad morzem czy w górach, zarówno poprzez laptopa, jak i telefon komórkowy. Wakacje nie stanowią obecnie przeszkody do wspólnego posłuchania muzyki. Chyba, że wakacyjny partner postawi zaporę.

Andrzej Masłowski


Radio "AFERA" 98,6 FM (Poznań)  - www.afera.com.pl

"NAWIEDZONE STUDIO",
w każdą niedzielę od godz. 22.00 do 2.00"... dla tych, którzy wiedzą co w muzyce najpiękniejsze"