czwartek, 2 lipca 2015

wszystko przygotowane na sobotę 4 lipca w Radio Merkury (audycja Radio Yesterday)

Zaprosił mnie Mariusz Kwaśniewski na wszystkie soboty lipcowo-sierpniowe do "Radia Yesterday". Jest to cotygodniowa audycja Radia Merkury, która istnieje od ponad dwudziestu lat. Mniej więcej tyle, co Nawiedzone Studio. W każdą sobotę pomiędzy godzinami 10-tą a 13-tą Mariusz spotyka się ze Słuchaczami, grając im najkrócej rzecz ujmując "wczorajszą muzykę". Cieszy mnie, że mogę się również do tego dołożyć.
Dzisiaj pojechałem na dziesiątą rano na nagranie najbliższego programu. Szkoda, że nie na żywo, no ale cóż... - wakacje. Pobudka o 8.30 - Boże jak wcześnie! Myślałem, że się nie dobudzę, ale nie było tak źle. Mariusz raz dwa wprowadził nas w wir pracy, na zasadzie: "chodź tu siadamy, tu daj płytkę, tu masz mikrofon, teraz uważaj wchodzimy, teraz mówimy, teraz to, teraz tamto.....". Tempo, że hej! Nagranie audycji poszło w trymiga. Pan nas realizujący jeszcze tylko później dogra co trzeba, no i gotowe. W sobotę pójdzie w eter punkt dwunasta. Jakoś po reklamie i z kilkoma jeszcze gdzieś pomiędzy wierszami.
Fajnie było. Ciekawe doświadczenie.
Mówię do Mariusza: "ekstra macie to studio produkcyjne, duże takie", a on na to: "to akurat jest najmniejsze".
Nigdy nie zdradzam repertuaru z wyprzedzeniem, ale tym razem uczynię wyjątek. Z tym, że od razu się zastrzegam, następne rozpiski będę wklejać dopiero po wyemitowaniu programu.
W każdą sobotę zamierzamy przedstawiać ciekawe koncertowe albumy. Na pierwszy rzut poszedł Bruce Springsteen "Live in Dublin". Akurat w sobotę nastąpi 4 dzień lipca, a dobrze wiemy czym jest ta data dla Amerykanów, a i sama Ameryka dla Bossa.... Nie mogło być inaczej.
Żywię nadzieję, że dobrze wszystko policzyliśmy i zmieści się co zaplanowane.
A poszło...:

"Radio Yesterday" w Radio Merkury, na 100,9 FM - 4.07.2015, godz. 12.00-13.00
BRUCE SPRINGSTEEN - "Live in Dublin" - (2007) -
Podwójny album będący wycinkiem z trzech koncertach, jakie odbyły się w Point Theatre w Dublinie - w dniach 17,18 i 19 listopada 2006 roku.
Trasa promująca album "We Shall Overcome - The Seeger Sessions" - hołd za życia dla pieśniarza folk-protest songowego Petera Seegera (zmarłego w 2014 r.)
Choć sam Seeger nie był bezpośrednim kompozytorem tychże piosenek, to jednak poprzez ich "przywłaszczenie" i wciągnięcie do własnego repertuaru, po "dużej" części stał się ich właścicielem.

Zagraliśmy:
"Eyes On The Prize"
"Further On (Up The Road)"
"O Mary Don't You Weep"
"Erie Canal"
"My Oklahoma Home"
"Mrs. McGrath"
"Pay Me My Money Down"
"American Land"
"Blinded By The Light"

Jako zajawka-zapowiedź naszej wspólnej audycji ma krążyć piosenka "We Shall Overcome" - w pewnym sensie utwór wizytówka Petera Seegera.

No i na koniec.... Ktoś mnie zapytał, czy w związku z tym "zamieszaniem" przenoszę się do Merkurego, a zostawiam Aferę? Nic podobnego.


UWAGA !!!
Zapraszam jeszcze dzisiaj do Afery na 98,6 FM, godz. 22.00. Pogram przez 2 godziny w zastępstwie za Maćka Madejskiego i Tomka Misiaka.  


Andrzej Masłowski 


Radio "AFERA" 98,6 FM (Poznań)  - www.afera.com.pl


"NAWIEDZONE STUDIO",
w każdą niedzielę od godz. 22.00 do 2.00"... dla tych, którzy wiedzą co w muzyce najpiękniejsze"