wtorek, 13 stycznia 2015

w marcu AXXIS na trzech koncertach w Polsce

Czekałem, czekałem, no i się doczekałem. Moje pupilki z Axxis wreszcie odwiedzą nasz kraj. Stanie się to w marcu i to od razu na trzech koncertach:
12.III.2015 (czwartek) GDAŃSK "Wydział Remontowy" - bilety 45 zł
13.III.2015 (piątek) WARSZAWA "Progresja" - bilety 60 zł
14.III.2015 (sobota) WROCŁAW klub "Liverpool" - bilety 45 zł
Supportem będzie grupa Tri State Corner, którą już można było u nas zobaczyć. Choćby w Poznaniu, przed ostatnim jak dotąd koncertem Nazareth.


Bardzo dobrze się dzieje, że grupa właśnie teraz planuje dać serię polskich koncertów. Bernhard Weiss i jego kompanii aktualnie są w wybornej formie, co dobitnie pokazały dwa ostatnie albumy (biały i czarny) pod wspólnym tytułem "Kingdom Of The Night II". Doskonale zarazem kontynuując genialny debiut "Kingdom Of The Night", pochodzący z 1989 roku. Nawet jeśli Nawiedzony powie Państwu, iż największym uczuciem darzy następną "Axxis II" z 1990 roku. Nieistotne to jednak, albowiem w ogóle pierwsze trzy tytuły tego niemieckiego bandu (wraz z "The Big Thrill") są autentycznie fantastyczne. Dopiero następne dwa, niemal od razu stają się fatalne, żeby nie powiedzieć o piątym "Voodoo Vibes" - tragedia. Proszę go w ogóle nie brać do rąk!. Fascynacja przybrudzonym rockiem niestety zrobiła swoje. Kompletny brak melodii, jakieś grunge'owe pierdu pierdu. Za to, od czasu powrotu do macierzy, czyli od LP "Back To The Kingdom", grupa znowu trzyma niezły poziom (może za wyjątkiem zupełnie nieudanej "Paradise in Flames"). Natomiast "Powrót do Królestwa cz.2" , to absolutny majstersztyk. Powróciła dawna witalność, melodyka, kapitalna praca gitar i bębnów, no i przede wszystkim Weiss śpiewa znowu jak natchniony. Bo i ma zresztą do czego. Zawsze powtarzam, że jeśli się dobrze na pięciolinii porozstawia nuty, to nie ma sił, by coś sknocić.
Proszę posłuchać chociażby: "Kingdom Of The Night II", "The War", "Never Again", "More Than For One Day", "Heaven In Paradise", "My Eyes" czy poruszającej "My Crosses" (oddającej hołd 21 ofiarom z "miłosnej parady" w Duisburgu). Jeśli ktoś na ich podstawie, nie załapie tak zwanego klimatu, oznaczać to będzie, iż swoje życie dla takiej muzyki przegrał z kretesem.
Nie wiem jak Państwo, ale ja wybieram Wrocław i już zbieram ekipę. Wszystko jedno czy pociągiem, czy konnym powozem. Czekam na Państwa odzew, no i wiśta wio.... na Wrocław.
Andrzej Masłowski


RADIO AFERA 98,6 FM (Poznań) - także w internecie !!! - www.afera.com.pl

"NAWIEDZONE STUDIO",
w każdą niedzielę od godz. 22.00 do 2.00

(4 godziny na żywo!!!)

===============================

"BLOG NAWIEDZONEGO"
oraz
"BLOG TYLKO O PŁYTACH CD i LP