poniedziałek, 8 grudnia 2014

wracając do zrecenzowanych Uriah Heep

Jako, że znam bardzo dobrze wszystkie płyty Uriah Heep, a przy okazji do większości z nich jestem przywiązany niczym pies przez sadystę do budy, to nie mogę pozostawić w spokoju fatalnych recenzji dokonanych przez dziennikarza pisma "Teraz Rock" - pana Łukasza Wewióra - do ostatniego grudniowego numeru. Uważam je za skandaliczne, zarówno w niesprawiedliwej ich ocenie, jak i w samej treści. Zachęcam zatem wszystkich do niebrania ich do serca. Zrecenzowany przez pana redaktora okres 1973-1991, w pełni ujawnił niską jego sympatię do zespołu, przy okazji uwypuklając przez wieki głoszone tendencyjne opinie wyrażane przez "typowych" muzycznych dziennikarzy, którzy z prawdziwą pasją i oryginalnością poglądów niewiele mają wspólnego.
Miejcie Państwo własne zdanie i nie bierzcie zbyt serio tego co oferuje ta część magazynu. Nie chcę słyszeć powtarzania tamtejszych bzdur przez kolejne lata, dopóki to ja sam nie napiszę sprawiedliwych i rzetelnych recenzji. Chyba będę musiał wziąć na siebie ten obowiązek, ponieważ jak widać, wielu ludzi ma z tym problem.
Szkoda wielka, że tak bardzo w dzisiejszych czasach zanika sztuka prawdziwego dziennikarstwa. Przez co dawne mity są przez wszystkie kolejne muzyczne pokolenia beznamiętnie przepisywane.
Właśnie tego typu ludzie wmówią Państwu, że Rainbow "Difficult To Cure" jest bardzo przeciętne, a Deep Purple "Slaves And Masters" wręcz kiepskie, dalej..., że Manfred Mann's Earth Band "Chance", to najgorsza płyta Ziemskiej Orkiestry. Ponadto, uczynią boga z Petera Gabriela (którego także bardzo lubię), wrzucając o wiele zdolniejszego Phila Collinsa do niższej ligi, kompletnie ignorując wiele wybitnych płyt, jakie stworzył.
To oni wmówią Wam, żebyście nie słuchali Black Sabbath z Tonym Martinem, Marillion bez Fisha i abyście uznali Rush z lat 80-tych za średniactwo, itd.... A później jeszcze uwierzyli, że ich kicha ma lepszy smak od waszego kawioru. Zachęcam, miejcie Państwo zawsze własne zdanie i nie ulegajcie opiniom jednej osoby, której przypadł "zaszczyt" przesłuchania płyt na kolanie, później przerycia internetu na kilku anglo-amerykańskich stronach i zgrabnego ich przepisania. Bowiem prawdziwy fan Uriah Heep (a znam takich przynajmniej kilku) nigdy by czegoś podobnego nie spłodził.Andrzej Masłowski


RADIO AFERA 98,6 FM (Poznań) - także w internecie !!! - www.afera.com.pl

"NAWIEDZONE STUDIO",
w każdą niedzielę od godz. 22.00 do 2.00

(4 godziny na żywo!!!)

===============================

"BLOG NAWIEDZONEGO"
oraz
"BLOG TYLKO O PŁYTACH CD i LP