czwartek, 6 września 2012

Mecze Reprezentacji Nie Dla Biedoty

Firma SportFive nie dogadała się finansowo z szefostwem TVP, przez co zwykły kibic ucierpi i nie obejrzy w ramach wykupionego abonamentu, jutrzejszego meczu Czarnogóry z Polską, w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata. Skandalem jest , by mecze reprezentacji, które należą się według ustawy Polakom jak psu zupa, zostały pokazane w systemie "płacisz za to co oglądasz ". Tego jeszcze nie było. Telewizja zmusza do płacenia abonamentu, oferując w zamian lawinę seriali czy politycznych potyczek, a ważne mecze pucharowe, ligowe , czy jak od teraz międzypaństwowe, odstępuje stacjom komercyjnym, albo jak w zainicjowanej obecnie tradycji poprzez system "pay per view". Mając widza za durnia. Korzystając z okazji, nie ukryję także swego oburzenia, za olanie paraolimpijczyków, których poczynania można śledzić na żywo w internecie, natomiast TVP nie była kompletnie zainteresowana podaniem ludowi tego sportowego święta. A okazuje się, że ludzie schorowani i pokarani przez los, dając pełnię serca, pokazali piękno sportu, bijąc tych naszych przepraszam za określenie "głównych" olimpijczyków, w ilości zdobytych medali i całego zaangażowania. Każdy kto oglądał "Rydwany Ognia" wie na czym polega piękno i czystość sportu, i właśnie paraolimpijczycy mi o tym przypomnieli - za co dzięki składam wielkie!  Pomijając już same kwestie finansowe, z nieporównywalnie okrojonymi nagrodami w stosunku do ekipy z lipca. Panie Premierze, Pani MiniSTRO Sportu, zapytuję: czy ludzie na wózkach, bądź ci bez kończyn, to ludzie kategorii B?  Może by warto nad tym na przyszłość pomyśleć. Tak samo, wracając do jutrzejszego spotkania naszych z reprezentantami Montenegro, proponuję ogólnonarodowy bunt. I nie chodzi mi już tylko o niepłacenie abonamentu, bo to rozumie się samo przez się, ale nie wykupywanie w tej instytucji reklam, a nawet nie kłanianie się na ulicy uroczym paniom pogodynkom. Taki narodowy kopniak zmieni być może myślenie zarządu tej skostniałej instytucji. Wyobraźcie sobie, że decydenci z Woronicza olali nas kibiców, ponieważ pakiet zaproponowany przez SportFive gwarantował góra 1-2 mln. złotych zysku, przy wyłożeniu aż milionów 50-ciu. Nie było mowy o z góry założonej finansowej wtopie, a jednak niewynegocjowany większy zysk ma być karą dla SportFive , ale i dla wielu milionów kibiców w tym kraju przede wszystkim. Szkoda, że w takiej kwestii nie ma u nas jakiegoś związku zawodowego, z przywódcą a'la pan Duda. Przydałby się tego typu krzykacz.  Może by zresztą przy takiej okazji pan Duda zrobił coś wreszcie pożytecznego.
Cóż, Kibicu Drogi, namawiam do bojkotu całego TVP.  A w kwestii niepłacenia abonamentu, aby dać dobry przykład, zacznę od siebie.


Andrzej Masłowski

RADIO AFERA 98,6 FM (Poznań) - także w internecie !!! - www.afera.com.pl
"NAWIEDZONE STUDIO",
w każdą niedzielę od godz. 22.00 do 2.00 (4 godziny na żywo!!!)

nawiedzonestudio.boo.pl

3 komentarze:

 1. Mi zaś pomysł pay per view przypadł do gustu.Jakoś przeżyję brak transisji bo i przeciwnik i nasi nie gwarantują dobrego widowiska. Za to mam nadzięję że w porywach wykupi to może z 5 000 osób w skali kraju.Będzie to wreszcie skuteczny protest przeciw jakości,zarządowi i głupocie.PZPN powinien się cieszyć że jeszcze ktoś to chce oglądać.

  Co do praktyk TVP jestem za całkowitym zlikwidowaniem publicznych mediów. One i tak nie są publiczne, nie są bezstronne. Nie martwiłbym się o to, że czegoś nie będzie do oglądania. Powstanie nisza to od razu ktoś wejdzie i przejmie tych odbiorców których miała do tej pory TVP.

  Uważam, żebrak transmisji meczu to strzał w nogę a dokładniej wręcz w kolano.Dostarczyli wszystkim argumentu by nie płacić za abonament i że nie realizują w ogóle programu i założeń publicznych.Druga strona medalu to PZPN niepowinno w ogóle zarabiać na meczach reprezentacji a już na pewno niedyktować cen transmisji.Te darmozjady w jakieś części finansowane są również z naszych pieniędzy.Brak transmisji to wycofanie się sponsorów. Wyjdą na tym jak Zabłocki na mydle.Kto będzie wykładał kasę gdy nie ma w tym reklamowego interesu.Myślę, ze już sponsorzy protestują i czują się, zę ktoś ich zrobił w jajo. Więcej pieniędzy nie dadzą.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak to akcja szybko nabiera tempa. Sponsorzy już podniesli larumrządając wyjaśnień .Prezes Gregory Summer się wystraszył bo wybory tuż tuż, no i Mecz najprawdopoodobniej poleci na otwartym kanale TVP...

  OdpowiedzUsuń
 3. No tak... wiele informacji dociera stąd ta sinusoida nastrojów.Dzisiaj mnie po prostu już poniosło i dałem upust u siebie na blogu by tutaj już nie grandzić.Polska druzyna przestała z dniem dzisiejszym być narodową a została delegacją PZPNowską do grania w imieniu Polski.Niech mi już nikt z kadry i osób z nią związanych nie pieprzy, że oni grają dla Polaków czyli w tym i dla mnie.

  OdpowiedzUsuń