niedziela, 2 kwietnia 2017

cywilizacja

Ostatnie trzy dni to poezja. Słońce, ciepło... Postanowiłem więc przyjrzeć się lubianym, choć od jesieni nieodwiedzanym okolicom. I co? I już tak pięknie nie jest. Remontują, budują, tu coś kopią, tam zastawili płotami, tu nagromadziło się śmieci. Niby roboty dają nadzieję na ładniej i nowocześniej, ale póki co syf, i jeszcze raz syf. W dodatku wszędzie się wdziera cywilizacja. Zieleń wycinają, betonem i cegłą zastępują. Terenu nie przybywa, ludzi i aut zdecydowanie tak. Zastanawialiśmy się z Żonką, gdzie będziemy szukać spacerów i oderwania od natłoku, a także ucieczki od tych cholernych rowerków. Przyjdzie zaprzyjaźnić się z telewizyjnym Nat Geo Wild. Choć tam także człowiek z kamerą wlazł i burzy natury posłanie.
Sączy się w mych czterech ścianach muzyczka, a z butelki Bushmillsa ubywa i ubywa. I jakoś dziwnie smakuje po dłuższym czasie Coca Cola. Ano tak, nie zauważyłem, świństwo wiśnią
przyprawione - to przez pomyłkę - nalepki identyczne.
Znacie Drodzy Państwo Richiego Furaya "I've Got A Reason"? Też dawno nie słuchałem. To taka płyta dla mnie. Nie sądzę, by komukolwiek innemu przypadła do gustu. Amerykańskie country-folk-rockowe miłe granko z delikatnym śpiewem a'la Glenn Frey, choć czasem z chrypką pod Dona Henleya. Facet grał w legendarnych Poco, a jeszcze w swoim czasie sprokurował świetną płytę z innymi kolegami, jako Souther-Hillman-Furay Band. Mam od dawna na analogu i od równie dawna myślę o jej zaprezentowaniu, ale na tym się kończy. Jako sympatyk amerykańskiego grania zawsze miewam dylemat: zagrać, nie zagrać? A głos wewnątrz podpowiada: pamiętaj twoim odbiorcą jest Europejczyk.
Czekam na nasze dzisiejsze spotkanie z niecierpliwością, a i nadzieją, że będzie przynajmniej udane. Po ub.tygodniowej klęsce nie wyobrażam sobie inaczej. Przez cały tydzień zestawiałem nutę do nuty. Strata dla śpiochów. Kto szybko spać chodzi sam sobie szkodzi.
Do usłyszenia...

Andrzej Masłowski

RADIO AFERA 98,6 FM (Poznań) - 
www.afera.com.pl

"NAWIEDZONE STUDIO",
w każdą niedzielę od godz. 22.00 do 2.00


"... dla tych, którzy wiedzą, co w muzyce najpiękniejsze"