piątek, 8 września 2017

MAGNUM w Polsce !!!! - 8 kwietnia 2018

Przygotowałem się na niedzielne zastępstwo. I gdyby tylko jeszcze udało się wszystko zagrać... Niestety, trzeba będzie okroić. Wyobraźnia a rzeczywistość nigdy nie idą w parze.
Poszukuję bezskutecznie najnowszej koncertówki Steve'a Winwooda "Greatest Hits Live". Nasi dystrybutorzy śpią. Tylko dlaczego coraz częściej?. Skracając czas oczekiwania zapuszczam sobie (wiem, nieradiowe określenie) jego starsze albumy. A więc, przeróżne solowe Winwoody, Traffiki, Spencery Davisy i jedynego Blind Faitha - współtworzonego przez Stefka z Claptonem, Bakerem i Grechem - jeśli jeszcze tę zacną grupę ktoś pamięta.
A teraz informacja roku: MAGNUM w Polsce !!!!!! Wreszcie nareszcie !!! Po raz pierwszy i od razu tak blisko - Bydgoszcz. Na jedynym koncercie w ramach trasy "Road To Eternity Tour 2018". Dokona się to 8 kwietnia. Niestety niedziela. Wypadnie nam Nawiedzone. Trudno, siły wyższe. Jadę! Przecież zawsze o nich marzyłem. Ekipa Boba Catleya i Tony'ego Clarkina jest dla mnie szczególna, tak więc nie ma zmiłuj. Współczuję tylko ewentualnym Słuchaczom najlepszej audycji w Poznaniu. Troszkę sobie w najbliższym czasie poMAGNUMujemy. I przy tej okazji szczerze Szanownym Państwu wyznam, iż żadne tam Coldplay, U2 czy Depeche Mode miały by szansę tak mną wstrząsnąć. Wiem wiem, koncertem Magnum nie będzie szans poprzechwalania na Fejsbuczku lub z kompanami przy wódzie. Magnum to taka ekipa, która choć artystycznie wielka, nie dociera jednak do mas, jak czynią to tacy Deep Purple, bądź już niestety nieczynni Black Sabbath. Ale ale, Magnum przecież mieli własne pięć minut, tak w okresie 1985-1992. Troszkę wówczas pozapychali większe areny i sprzedali niemało płyt. Można sprawdzić w statystykach oraz na zarejestrowanych obrazkach. Najważniejsze, że wciąż są w formie. Oglądałem ich niedawne koncertowe DVD - bomba!, a przecież regularnie tworzone studyjne albumy, też o tym przekonują.
O Magnum jeszcze sobie pogaworzymy i posłuchamy rzecz jasna - jest jeszcze dużo czasu. Szanowny konsoleciarz Nawiedzonego - Tomek Ziółkowski - poinformował, że błyskawicznie sprawdził dostępność biletów - już są, w cenie 110 zł. Potwierdzam, też zajrzałem na stronę Kuźni. Koniecznie do wyszukiwarki Google proszę wpisywać "koncert Magnum", bowiem w przeciwnym razie ta, wyrzuci nam oferty rewolwerów.
Jestem autentycznie podekscytowany. Długo skrywane marzenia nareszcie powinny się spełnić. O ile zdrowie dopisze, albowiem nigdy nie wiadomo, co przeciwności losu mają nam do zaoferowania.

Andrzej Masłowski

RADIO AFERA 98,6 FM (Poznań) - 
www.afera.com.pl

"NAWIEDZONE STUDIO",
w każdą niedzielę od godz. 22.00 do 2.00


("... dla tych, którzy wiedzą, co w muzyce najpiękniejsze")