czwartek, 3 marca 2016

na dziś Hootie & The Blowfish

Piosenka na dziś: HOOTIE & THE BLOWFISH "Let Her Cry".
Prezentowałem ją w ubiegłą niedzielę. Ostatnio powróciłem do Hooties. Na lata odstawiłem, a teraz sporo słucham.
Piosenka "Let Her Cry" pochodzi z debiutanckiego longplaya "Cracked Rear View" - wydanego w 1994 roku. Tylko w samych Stanach Zjednoczonych duża płyta sprzedała się w nakładzie ponad 16 milionów egzemplarzy, co grupie dało status "Diamentu" + 6-krotnej "Platyny". Kto dziś sprzedaje takie ilości płyt?. Dlatego nie trudno się dziwić, że następny album "Fairweather Johnson" (z którego w niedzielę poszły w eter dwie piosenki) uznano za komercyjne niespełnienie, skoro Amerykanie wycertyfikowali mu jedynie Potrójną Platynę (3 miliony).
Hooties grają takiego rocka, w którym obok gitar i perkusji, jest też miejsce dla pianina, bandżo czy mandoliny. Myślę, że powinni tę muzykę polubić sympatycy Counting Crows, R.E.M., Hothouse Flowers czy nawet The Waterboys.
"Let Her Cry", to piękny kawałek, choć nie jedyny na tym bestsellerowym debiucie. Polecam go jednak przypomnieniu, bo dzisiaj już takich piosenek w komercyjnych rozgłośniach raczej nie usłyszymy. Poza tym, "Let Her Cry" ukoronowano Grammy, a to też o czymś świadczy i zobowiązuje.

".... let her cry,
if the tears fall down like rain,
let her sing,
if it eases all her pain.... "

Andrzej Masłowski


RADIO AFERA 98,6 FM (Poznań) - 
www.afera.com.pl

"NAWIEDZONE STUDIO",
w każdą niedzielę od godz. 22.00 do 2.00"... dla tych, którzy wiedzą, co w muzyce najpiękniejsze"