sobota, 19 sierpnia 2017

gust i maniery

Nie znam Barcelony, nigdy nie byłem. Powiadają, że piękne miasto. Na pewno, choć od przedwczoraj dużo smutniejsze i mocno zastraszone.
Dzisiejsi terroryści nie potrzebują broni palnej, bomb czy samolotów, wystarczy furgonetka z rupieciarni i niepusty bak paliwa. Łatwiej się organizują, a ich fanatycy w imię sprawy godzą się na śmierć samobójczą.
Dla jasności, zamachu w Hiszpanii dokonali terroryści, nie uchodźcy. Uchodźcy sami uciekają przed terrorystami, a ich kolor skóry nie ma żadnego znaczenia. Weźmy przykład z nazistów, którzy byli białasami, a zatem czy każdy białas był nazistą? Niestety niektóre ultraprawicowe środowiska podgrzewają złą atmosferę i sieją nienawiść, która ucztą dla "niedomyślących".
Żyjemy w czasach, w których prostactwo dorwało się do mównic, dodatkowo sprzyjając środowiskom kibolskim i tym pseudonarodowościowym frajerom w koszulkach Polski Walczącej, żołnierzy wyklętych czy Dywizjonu 303 - o których znaczeniu przeważnie nie mają najmniejszej wiedzy. Swą pseudo patriotyczno-kościelną narracją bez konsekwencji podgrzewają gar nienawiści. Nie wolno się na to złapać.
Weekend trwa w najlepsze, choć chmurzyska słońce spłoszyło. Nacieszmy ciało kończącym się latem, nawet jeśli tak wielu ludziom dało ono w ostatnich dniach w kość.
Najmocniej zapraszam na jutrzejsze Nawiedzone Studio. Mogę obiecać, że dam z siebie sto procent. Nie znajdziecie Drodzy Państwo lepszej muzyki z niedzieli na poniedziałek gdziekolwiek. Jestem o los najlepszej poznańskiej audycji całkowicie spokojny. Szczególnie po muzycznej ofercie telewizyjnych stacji, nocnych (i nie tylko nocnych) pasm radiowych, jak i sączących się dźwięków w jakichkolwiek kurortach. I niech mi tylko ktoś zarzuci bycie komercyjnym, gdy niekiedy nastawiam płyty z muzyką pop. Pop w Nawiedzonym Studio zawsze z najwyższej półki, a teraz gdy wielu moich rodaków w durnym tempie podskakuje przy discopolowych kaszlakach jestem przekonany, że my Nawiedzeni mamy po prostu świetny gust i dobre maniery.
Do usłyszenia.... niedziela na 98,6 FM Poznań, o 22-giej....

Andrzej Masłowski

RADIO AFERA 98,6 FM (Poznań) - 
www.afera.com.pl

"NAWIEDZONE STUDIO",
w każdą niedzielę od godz. 22.00 do 2.00


("... dla tych, którzy wiedzą, co w muzyce najpiękniejsze")