sobota, 16 maja 2015

NIE na Dudę !!!

W internecie krąży wiersz, który przypisuje się Wojciechowi Młynarskiemu. De facto nie on jest jego autorstwa, jednak sama treść wydaje się bardzo trafna. Przedstawiam go poniżej i polecam niezdecydowanym, by przemyśleli w jakiej rzeczywistości znajdą się wkrótce, o ile sami nie ruszą do boju.
Drodzy Państwo, PiS wydało majątek na kampanię i są dosłownie wszędzie. Tym sposobem pokazują, co zrobią także z waszymi pieniędzmi w przyszłości. Pójdą na pomniki, na rozdrapywanie ran smoleńskich, na podsłuchy, na szpiegowanie, kontrolowanie, itd... Proszę spojrzeć ile plakatów pana Dudy straszy w całym Poznaniu - w tramwajach, autobusach, na samych ulicach - nie tylko ścisłego Centrum, a także we wszystkich wioskach i miasteczkach w wylocie na Bydgoszcz - dzisiaj tego doświadczyłem. Przy zerowym oplakatowaniu Bronisława Komorowskiego.
Popołudniowe telewizyjne spoty wyborcze p.Dudy dosłownie nie chciały się skończyć. To jakiś koszmar. Partia, która nie rządzi (jeszcze!) rozrzuca się pieniędzmi, zarzucając przy tym niegospodarność stronie rządzącej, która fakt faktem prowadzi leniwą i mierną kampanię, przez co niestety najprawdopodobniej przegra te, jak i jesienne wybory.
Ludzie kultury, sztuki, intelektualiści, itp... przestrzegają przed PiSem, ja także to czynię. Nie obrażajcie się na niespełnione obietnice, bo PiS też ich nie spełni, a na pewno zohydzi Wam Polskę. Przypomnijcie sobie kompromitujące czasy 2005-2007. Ci sami ludzie wciąż są, istnieją, funkcjonują. A przecież oni nie stali się lepsi, nie złagodnieli, nie spokornieli. Nie dajcie się zwieść pustym hasłom i obietnicom. Nie wyzwalajcie złości niepotrzebnej za niezrealizowane obietnice, bo będziecie tego żałować, a naprawdę będzie za późno. Polska pod dyktando PiS, to Polska zacofana, klerykalna, obłudna, awanturnicza i nienawistna. Prezydentem nie może być ktoś, kto będzie wsadzać do więzienia za in vitro.
Poniżej obiecany wiersz:

"Nie jestem już żaden smarkacz,
Łeb mam pokryty siwizną.
Nie zagłosuję na Dudę
Bo zbyt cię kocham Ojczyzno!
Skąd wiem, że wybór niedobry?
Nie wierzę w zmianę oblicza
Nie chcę powrotu Ziobry,
I teczek Macierewicza.
Na Dudę nie oddam głosu!
Pamiętam, Jarka premierem,
I kpiny z demokracji
I koalicję z Lepperem.
Nie chcę mieć znów premiera
Co straszy Ruskiem i Żydem
Co ciągle dzieli Polaków
I może zaszczuć jak Blidę.
Za kłamstwa i pomówienia,
Prawdę, mgłą sztuczną okrytą
Za skłócanie rodaków
Za IV Rzeczpospolitą.
Za "Tusk ma krew na rękach",
A memu Bratu Chwała!
Za wrzaski nad trumnami
I nogę generała!
Za propagandę, która nie łączy, ale dzieli.
Za żądania pomników z kieszeni obywateli!
Za marsze z pochodniami,
Jazdę "po trupach do celu",
Za negowanie wyborów
I PROFANACJĘ WAWELU!!!!
Dziś w duszy mej zakamarkach
Odkrywam decyzji sedno:
Nie chce powrotu PiS-u,
Bo nie jest mi wszystko jedno!"
tablo z internetu - obrzydliwe, prawda?


Nie obrażajcie się na tę Polskę, którą macie teraz, bo z ludźmi z powyższego zdjęcia, autentycznie będzie koszmarnie. Idźcie głosować !!! Nie zostawajcie w domu, bo PiS pójdzie na pewno. Oni nie zlekceważą, nie zapomną.... Każdy głos może zadecydować.
Po każdym takowym wpisie tracę kolejnych "przyjaciół", na szczęście wciąż pozostają ci prawdziwi. 
Są też i tacy: "...Andrzej, kompromitujesz się...", albo "...nie rób tego, zaniżasz poziom bloga....", itd..., itd.... Nie warto z tymi pseudointelektualnymi umysłami negocjować, gdyż to albo tchórze, albo poplecznicy Kaczyńskiego. Jedni warci drugich. 
Ja też nie należę do fanów tego rządu, a Prezydent Bronisław Komorowski daleki jest od mych marzeń, ale to przynajmniej bardzo przyzwoity człowiek, któremu Kaczyński nie wpycha do gęby swej nienawiści, jak doktorowi Dudzie. Oczywiście PiSowcy powiedzą Państwu, że to Platforma zionie nienawiścią, ponieważ to ich styl i linia obrony. Wszystko przerzucić na drugą stronę.
Nawet jeśli Polska 24 maja przegra, to trzeba o nią powalczyć, nadzieja umiera ostatnia. Gdybym się nie brzydził kaczyzmem, nie namawiałbym. Nie tchórzcie, pójdźcie do wyborów i niech Wam się ręka nie omsknie.


Andrzej Masłowski