środa, 13 stycznia 2016

bycie fanem

Od poniedziałku sięgam wieczorami głównie po Bowiego. Zastanawiam się tylko, dlaczego Artysta musiał odejść, bym wreszcie od dawna tak porządnie przysiadł przy jego piosenkach.
Na Facebooku w poniedziałek chyba nie było osoby, która by nie pochyliła się nad Nim. We wtorek jeszcze pozostali ci, którzy wciąż przeżywali fakt niespodziewanego rozstania, natomiast w dzisiejszą środę, ostali się już tylko najbardziej oddani.
Znam różnych zadeklarowanych entuzjastów talentu Tej niezwykłej postaci, ale jednego - Pana Łukasza Mińczykowskiego - uważam za największego spośród nich wszystkich. Dzisiaj mi napisał, że w czerwcu tego roku świętowałby 15-lecie z Bowiem. Odpisałem mu, by jednak świętował tak, jakby On nadal żył.
Pan Łukasz wielką sympatię do Bowiego miał od zawsze, odkąd go znam (a to młody człowiek - co należy podkreślić). Nie tylko teraz, gdy tego typu deklaracje po prostu "wypada" złożyć.
Bo jeśli zdjęcia profilowe na FB układa się za sprawą ulubionego Davida Bowiego, a i na własnej tablicy zachęca do posłuchania jego piosenek zarówno w styczniu, lutym, marcu,..... i tak przez cały rok, to ja komuś takiemu wierzę. Pan Łukasz płyty Bowiego kupuje z drżącymi rękoma i potem na czole. I w tym miejscu pragnę podziękować Panu Łukaszowi za bycie prawdziwym Fanem.


Andrzej Masłowski


RADIO AFERA 98,6 FM (Poznań) - 
www.afera.com.pl

"NAWIEDZONE STUDIO",
w każdą niedzielę od godz. 22.00 do 2.00"... dla tych, którzy wiedzą, co w muzyce najpiękniejsze"