wtorek, 9 czerwca 2015

"mistrzowska" feta

Kolejorz Mistrzem !!! Hurrra !!! Cieszę się, a i wstydzę za niektórych kibiców zarazem. Bo jakim palantem trzeba być, by własne miasto demolować. W imię "radości". Z jednej strony - ci sami ludzie szczycą się wspieraniem i finansowaniem pomników Powstańców Wlkp, by z drugiej pluć na własne podwórko. Trzeba mieć nie wszystko po kolei w głowach.
To nie wszystko, w najbliższą sobotę Warta zagra w ogródku pierwszy baraż o awans do drugiej ligi. Z Polonią Bytom. Okazuje się, że Ultrasi Kolejorza, będę wspomagać drużynę gości. Z uwagi na łączące oba kluby sympatie. A konkretnie, za dawną ich przyjaźń. I tego nigdy nie pojmę. W nosie mam te wszystkie sztucznie podtrzymywane przyjaźnie. Ci ludzie wolą Arkę, Cracovię czy jakiś prowincjonalnych KSZO z Ostrowca Św. (i myślę tu o klasie rozgrywkowej, nie o samym mieście !) od zacnej Warcinki. Klubu nigdy nieskonfliktowanego, w dodatku z pięknymi tradycjami, a i dwukrotnego Mistrza Polski. Z naszego miasta ! - w dodatku, a i co najważniejsze.
Wchodzę często na internetowe fora kibiców/kiboli i mózg mi się lasuje, gdy czytam co tamci ludzie mają w głowach. A raczej, czego im brak.
Mogę zrozumieć derby poznańskie, krakowskie czy łódzkie. Każdy wówczas musi się opowiedzieć po jednej ze stron, ale gdy Poznań gra z Bytomiem, Gdynią czy Krakowem, to w ogóle nie powinno być tematu za kim jest Poznaniak.
Bardzo mnie rozbawił Prezydent Jaśkowiak, który z całego tego niedzielnego świętowania wyciągnął tylko pozytywne wnioski. Bo podobno to niezła promocja dla miasta. Gratuluję takiego myślenia.
Poszło w Polskę jak to Poznań wspaniale świętuje, przy wydatnej pomocy Policji, armatek wodnych, gazów, itd.... Zabawa skończyła się na kilkudziesięciu zatrzymanych, nieco poturbowanych, a i zniszczonym telewizyjnym wozie transmisyjnym, że o podpaleniu squatu dodawać nie muszę.
Jak się fetuje, pokazały wczorajsze media relacjami z Barcelony. Tam policjanci jedynie pilnowali tłumy fanów, by ci nie dostali się pod koła autobusów z jadącymi piłkarzami.
Andrzej Masłowski


Radio "AFERA" 98,6 FM (Poznań) 
www.afera.com.pl

"NAWIEDZONE STUDIO"
w każdą niedzielę od godz. 22.00 do 2.00


"... dla tych, którzy wiedzą co w muzyce najpiękniejsze"