czwartek, 6 lipca 2017

TIGERS JAW - "spin" - (2017) -


TIGERS JAW
"spin"
(BLACK CEMENT RECORDS)
***Piąta płyta pensylwańskiego koedukacyjnego duetu Tigers Jaw przynosi porcję uroczych i na pół garażowych piosenek. Ben Walsh (śpiew, gitara, bas, perkusja) oraz Brianna Collins (śpiew, instrumenty klawiszowe) upatrują w rocku siłę prostoty. Czasem dzielą się wokalnymi rolami, innym razem śpiewają z osobna, a co ważne: tworzą zgrany tandem.
Z ich muzyki emanuje entuzjazm, młodość i szczerość. Słychać, że nasłuchali się surowizny pod każdym wieczkiem. W tym punku, oldschoolowej alternatywy, grunge'a, a nawet Sonic Youth, jednak sami nie mierzą ponad pomniki. Ich zadziorne brzmienie tylko lepiej pozwala dotrzeć do młodego odbiorcy, choć przecież nie znajdziemy w twórczości Tigers Jaw żadnych zgrzytów, fuzów czy oszałamiających zwrotów akcji. W zasadzie każda piosenka znajduje umiejscowienie w szablonach zwrotek i konsekwentnych po nich refrenów. Królują jakby z lekka rozmarzone melodie, podszyte odpowiednim nerwem, plus wrażliwe młodzieńcze teksty. A ja wierzę tej uroczej parce, gdy dajmy na to w takim "Escape Plan" pełnią płuc wyśpiewują: "... najpiękniejsze słowa nie naprawią tego, co na strzępy rozdarte ...".
Sporo na "spin" o wzajemnych nie zawsze łatwych i udanych relacjach. Przy czym warstwa liryczna nie należy do skomplikowanych, tak samo jak wryta w nią muzyka, ale słucha się tego miło.

Andrzej Masłowski

RADIO AFERA 98,6 FM (Poznań) - 
www.afera.com.pl

"NAWIEDZONE STUDIO",
w każdą niedzielę od godz. 22.00 do 2.00


"... dla tych, którzy wiedzą, co w muzyce najpiękniejsze"