sobota, 17 października 2015

dziś w "Radio Yesterday" na antenie Radio Merkury

W ubiegłą sobotę przedstawiliśmy z Mariuszem Kwaśniewskim w audycji "Radio Yesterday" dwie piosenki Electric Light Orchestra. A to wszystko w związku z ich nadchodzącym nowym albumem, sygnowanym nazwą Jeff Lynne's E.L.O. Już niedługo, całkiem nowe piosenki.
Kolejna moja wizyta przypadała dopiero na następną sobotę, ale traf chciał, że spotkaliśmy się już dzisiaj. Z najnowszą płytą Zdzisławy Sośnickiej, którą ledwie kilka dni temu zachwalałem Państwu na tymże blogu.
Audycję nagrywaliśmy dziś z rańca o godz. 9.30, a ta zostanie wyemitowana w okolicach godz. 12-tej. No, może nawet tyciu wcześniej.
Najpierw Mariusz rozpocznie piosenką "Tańcz, choćby płonął świat", a później już w tandemie zagramy dwie piosenki: "Chodźmy stąd" oraz "Myliłam się". Pierwsza z nich, to taka lekko płynąca melancholijna ballada - ze zgrabnym tekstem Pawła Mossakowskiego, druga zaś, to całościowa kompozycja Luizy Staniec, w klimacie rozmarzonej jesiennej ballady - z ładnym fortepianem i smyczkami.
Przy okazji pragnę zaprosić do niedzielnego "Nawiedzonego Studia" w mojej Aferze. Nie będzie meczów, do wyborów także pozostał jeszcze tydzień, a zatem nic nie powinno nam przeszkodzić w naszym spotkaniu. To są najpiękniejsze cztery godziny w eterze. No chyba, że ktoś woli marnować życie na przedwczesne przycinanie komara.....
Andrzej Masłowski

RADIO AFERA 98,6 FM (Poznań) - 
 www.afera.com.pl

"NAWIEDZONE STUDIO",
w każdą niedzielę od godz. 22.00 do 2.00"... dla tych, którzy wiedzą, co w muzyce najpiękniejsze"