środa, 30 lipca 2014

PANORAMA FIRM - parszywe praktyki pozyskiwania klientów

Zazwyczaj nie odbieram telefonów, których numery wydają mi się być obce. A już na pewno nie tykam wszelakich paskudztw zastrzeżonych - bo skoro ukrywasz się bratku, to do widzenia.
Zresztą, przeważnie nigdy nie odbieram żadnych telefonów, ponieważ ludzie marudzą, ględzą trzy po trzy, z rzadka mając coś miłego do powiedzenia. Podkreślam "miłego", bo to co ważne dla nich, nie zawsze bywa dla mnie. Od porozumiewania się są sms/y i maile, pogadać można sobie w cztery oczy, a nie przez telefon. Porozdawano ludziom w pakietach setki darmowych minut, przez co teraz wiszą na liniach i nie mogą skończyć pierdzielić. "Andrzej, bo ja nie lubię pisać, łatwiej mi zadzwonić" - często słyszę. To co, to ja mam wszystko rzucić i odbierać telefony, bo temu czy tamtemu nie chce się pisać. Co mnie to obchodzi? Chcesz ze mną kontaktu, to zaakceptuj moje warunki.
Zdarza się jednak, że raz na pół roku zmięknę i odbiorę jeden czy drugi zabłąkany numer. I to powoduje, że ponownie odechciewa mi się czynienia tego na kolejnych wiele miesięcy.
Dzisiaj rano była taka sytuacja. Dzwoni do mnie baba z numeru 530 093 465 - proszę go nie odbierać !!! , i przedstawia się jako przedstawicielka Panoramy Firm. Włącza słowotok, a raczej niezrozumiały bełkot i zasuwa ble ble ble.... W pewnej chwili łapię się, że coś zaczyna mi wciskać, na zasadzie, że ja od dawna się na coś tam zgodziłem, teraz tylko chodzi o włączenie opcji pilnej, priorytetowej i srogo płatnej. Byłem tak zaspany, że początkowo mruczącym tonem tylko odśpiewywałem: "hmmm", "tak, tak",..... , dopóki nie przetarłem oczu, że ten paskudny babsztyl agresywnie zaczyna mi coś wmawiać, że ja to muszę odebrać jakieś wysłane do mnie pismo, a poza tym moja rozmowa jest rejestrowana, itd...  Tak opierdoliłem facetkę, że chyba do teraz siedzi w firmowym wucecie i poprawia makijaż od łzawych odprysków.
Pragnę Państwa uczulić na tego typu parszywe praktyki stosowane przez tą firmę. W przeszłości (tj. kilka lat temu) ta sama Panorama Firm (nie korzystajcie z jej usług !!!) próbowała ze mną identycznych sztuczek. Jestem przekonany, że do wielu z Państwa też się odzywają (bądź za chwilę to uczynią), a być może niejeden z Was już stał się ofiarą ich haniebnej polityki.
I oto kolejny przykład na moją zasadę, by nie odbierać numerów niezapisanych w książce. Pozostałych dla świętego spokoju najlepiej także.


Andrzej Masłowski


RADIO AFERA 98,6 FM (Poznań) - także w internecie !!! - www.afera.com.pl

"NAWIEDZONE STUDIO",
w każdą niedzielę od godz. 22.00 do 2.00
(4 godziny na żywo!!!)

===============================

"BLOG NAWIEDZONEGO"
oraz
"BLOG TYLKO O PŁYTACH CD i LP